Co znaczy zgrubienie pod włosami u dziecka?

Witam 2 tygodnie temu zauważyłam u synka prawie 2 latka na szyi z tylu tuż pod włosami mała zgrubienie po czym wyczuwam jeszcze jedno tak pół palca pod tym pierwszym później pod uchem z tylu szyi widoczny powiększony węzeł chłonny a w nim też kulki byłam u lekarza zrobiliśmy morffologie (wyszła lekką anemia)a tak lekarz mówi że ok crp i ob w normie Drugi lekarz przepisal witaminy na anemie i kazal zglosic się za tydzień jak nie minie to da antybiotyk Przy badaniu okazało się że ma obustronnie powiększone węzły tylko z drogiej są mniej wyczuwalne Czy mam czym się martwić skoro badania krwi są ok Proszę o porade

Lek. Tomasz Budlewski

Czy był rozmaz ręczny?? Sadze ze konieczna jest ponowna wizyta u lekarza pediatry