Czy jest sposób na pozbycie się dymu papierosowego z płuc?

Czy mozna jakoś "wyczyścić" pluca z dymu po pApierosach, chodzi mi o ten czarny kolor na zdjęciu RTG. Czy można jakoś się tego pozbyć z płuc. I czy jest możliwość żeby po paleniu przez ok 1 rok przy max kilku papierosa ch w tygodniu 7-8 max pojawił się ten "nalot"(?) Wiem płucach?

Lek. Paweł Szadkowski

Musi się Pani udać do lekarza, gdyż ciężko zrozumieć, o co konkretnie Pani pyta. Po zaprzestaniu palenia zmiany powstałe w układzie oddechowym w pewnym stopniu się cofną. Jednakże czarne cienie na zdjęciu nie oznaczają dymu papierosowego. Aby móc coś więcej Pani pomóc, musiałbym zobaczyć rtg klatki piersiowej. Najprościej będzie poprosić o opinię lekarza, który ma dostęp do Pani zdjęcia.