Czy jest szansa na to, że płód nie obumarł?

We wtorek byłam u lekarza, stwierdził u mnie 6 tydzień ciąży, było widać bicie serduszka. W środę dostałam plamienie, w sobotę poszłam do kontroli, lekarz nie widział bicia serca i stwierdził obumarcie ciąży...
Czy jest taka możliwość, że płód się jakoś obrócił i nie czuć bicia serca. Czy jest szansa na to, że płód nie obumarł?
Bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Na tym etapie ciąży zarodek nie ma możliwości poruszania się, jeżeli wcześniej było widać bicie serca, to podczas kolejnego badania powinno być ono raczej widoczne. Plamienie, które Pani zaobserwowała przed drugim badaniem jeszcze bardziej uprawdopodabnia tezę o obumarciu ciąży.
Najlepiej by było jednak wykonać jeszcze jedno badanie kontrolne przed zabiegiem wyłyżeczkowania.

Pozdrawiam serdecznie!