Czy możliwe jest obumarcie płodu na tym etapie?
Witam. Jestem na początku 10 tygodnia ciąży (9 0). W połowie 7 tyg ciąży miałam robione usg, widoczny był maleńki zarodek (2mm) i lekarz stwierdził, że serduszko pracuje. Dzis miałam kolejne usg, jest to skończony 9 tydz ciąży i nie widać było pracy serca, ale dzidziuś urósł, miał 20,6mm. Czy możliwe jest, że lekarz nie widział pracy serca z powodu złej pozycji dziecka, czy może to oznaczać obumarcie płodu?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
niestety brak czynności serca płodu może oznaczać jego obumarcie. Proszę koniecznie powtórzyć badanie i skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem. Na tym etapie ciąży akcja serca płodu musi być już widoczna i wykrywana podczas badania USG.
Proszę być dobrej myśli. Lekarz zaleci Pani dalsze postępowanie na podstawie tego, co zobaczy podczas badania. Trzymamy kciuki!
Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania użytkowniczek. Znajdują się one poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-w-10-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-widocznego-serca-u-plodu-w-10-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-akcji-serca-w-9-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-akcji-serca-w-10-tygodniu-ciazy.