Czy jestem obciążona chorobami trzustki?

Witam.Jestem kobietą, mam 25 lat.Mój tata zmarł na raka trzustki,moja babcia po udarze zachorowała na cukrzyce typu II. Co powinnam robić pod względem profilaktyki w tym kierunku? Czy jestem obciążona chorobami trzustki? Mam nadwagę, która jest spowodowana pochłanianiem słodyczy. Ciągle mam ochotę na słodkie. Gdy już skończę coś jeść jest mi słabo.Mam dużo stresów.Po 12h od kolacji cukier wynosi 100-105 mg/dl. Na czco w czasie badania wyszło 104/105 mg/dl, przy powtórzonym badaniu wyszło 91.

Proszę być pod stałą opieką dobrego internisty , systematycznie (1x na rok) robić badanie usg j.brzusznej, znaleźć lekarza , który pomoże Pani zwalczyć "słabość" do słodyczy i nadmiernych posiłków oraz nadwagę. zż