Czy konieczna jest wizyta u diabetologa?

Witam Moje wyniki przy 75mg glukozy w 24tc: na czczo:94 po 1 godz:166 po 2godz:120 Lekarz stwierdził cukrzycę ciążową( dzień wcześniej nie trzymałam diety) Muszę pójść do poradni diabetologicznej. Czy to naprawdę jest konieczne? Wcześniej nie miałam żadnych problemów cukry i wszystkie badania w normie. Czy mogę powtórzyć badanie nie wpływając na płód? Czy faktycznie mam cukrzycę???

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik na czczo stanowi podstawę do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Proszę udać się do diabetologa, on zaleci po prostu właściwą dietę.