Czy lek psychiatryczny może wywołać tycie?

Dzień dobry. Przyjmuje paroxinor, bardzo dobrze się na nim czuje. Jednak bazując na opiniach ludzi, lek zazwyczaj cieszy się zła sława, bo bardzo dużo ludzi po nim tyje. Mam zatem dwa pytania.. Czy prowadząc aktywność fizyczna i utrzymując zdrowa dietę jest szansa utrzymać swoją wagę lub przytyć kilka a nie kilkanaście kilo? Dlaczego gdy się starałam o dziecko i cała ciąże, przymujac sertranorm 50,czulam się znakomicie i wszystko było super, a teraz po 10 miesiącach od porodu cały czas miałam takie wrażenie że lek nie działa? Może być ze lek przestaje działać na organizm? Miałam ogromne epizody depresji i nerwicy. Więc muszę zmienić lek na inny. Pozdrawiam

Może dawka 50 mg jest niewystarczająca, maksymalna dawka to 200 mg. Jest wiele innych leków, kóre nie wpływaja na masę ciała. Najlepiej przedyskutować to z psychiatra na wizycie.