Czy lek Sertralina mógł uszkodzić mózg?

Mam 18 lat. Przez około rok brałem każdego dnia 100 mg sertraliny, jakiś miesiąc temu zacząłem czuć się jak we śnie, skonsultowałem to z moim psychiatrą i zakończyliśmy "współpracę" z tym lekiem. Teraz mniej wiecej 3 tygodnie od decyzji wciąż czuje się jakbym był we śnie, czuje sie jakbym nie miał "otwartego" mózgu jak kiedyś, cały czas jestem zmęczony i odessany z sił, mało pamiętam, czas leci jak szalony. Najgorsze jest to, że nie umiem już sobie wyobrażać rzeczy które bym chciał np: nie umiem sobie wyobrazić słonia z czapką w moim salonie ( chociaż samego słonia z czapką juz tak). Co do wspomnień pamiętam je (najczęściej), jednak jeśli chce zmodyfikować jedno z nich wygląda to tak jakby nałożyć obraz na obraz. Nie pamiętam czy zawsze tak było ale napewno kiedyś o tym nie myślałem. Zdaje się, że teraz chce to widzieć jakby tak się zdarzyło. Czy każdy człowiek ma tak jak ja z tymi wyobrażeniami? Jeśli nie to czy możliwe jest to, że sertralina mogła uszkodzić mi mózg?

Lek. Michał Lenard

Raczej nie jest to kwestia uszkodzenia mózgu przez lek, bardziej prawdopodobne jest uboczne działanie leku, które powinno ustąpić z czasem. Sugeruję pozostawanie pod opieką swojego psychiatry i stosowanie się do jego zaleceń. Pozdrawiam!