Czy mam grzybicę ogólnoustrojową?

Witam, Podejrzewam u siebie rozwijającą się grzybicę ogólnoustrojową. Objawy rozchodzą się na różne części ciała. Nie są znacznie dokuczliwe(duszności, niemiarowośc oddechowa) ale miałam ostatnio RTG klatki, lekarz powiedział, że wynik jest ok i nic nie ma. W opisie zastanawia mnie tylko "Zarysy kopuł przepony nieco pozaciągane przez zrosty. Wnęki naczyniowe" Czy to mogłoby mieć coś wspólnego z grzybicą? Z góry dziękuję Pozdrawiam

Szanowna Pani,
z tak skromnego opisu trudno wnioskować o przyczynach. Z psychologicznego punktu widzenia duszności czy niemiarowość oddechowa mogą świadczyć o stanach lękowych, być może nerwicy. Ważne, aby Pani skonsultowała się z lekarzem lub psychologiem, albo podała więcej szczegółów Pani aktualne stanu zdrowia i samopoczucia. Ogólnoustrojowa grzybica może być również spowodowana przewlekłym stresem przy nieodpowiedniej diecie.

Witam,
odpowiadając,jako psycholog mam wrażenie,że jest APani pod wpływem modnych ostanio w mediach społecznościowych tematów dot.oczyszczania,odgrzybiania itp.Skoro badania laboratoryjne nie potwierdziły Pani obaw a ma Pani wspomniane w poście dolegliwości,mozna podejrzewać reakcje lękowe,w których własnie oddech jest charakterystycznym wskażnikiem.Tak więc warto sprawdzić ew.psychosomatykę a także ,w razie jej potwierdzenia wspomóc się psychoterapią.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Dostęp do różnych szybkich źródeł wiedzy zachęca nas do tego by stawiać sobie samodzielnie "diagnozy". Jeśli jednak nie jest Pani specjalistką w tym zakresie proszę skorzystać z profesjonalnej wizyty. Jeśli na badanie RTG otrzymała Pani skierowanie od lekarza to on jest właściwą osobą, która może być pomocna do diagnozowania Pani dolegliwości. To ten lekarz może odpowiedzieć na wątpliwości, które Pani pojawiają się w związku z opisem badania. Również w celu dalszej diagnozy lekarz może wystawić skierowania do specjalistów i na inne niezbędne badania. Duszności i niemiarowość oddechowa to bardzo poważne objawy, które powinny być monitorowane przez specjalistów. Wśród nich może być też rozważony kontakt z psychologiem. Moim zdaniem obecnie osobą prowadzącą (zawiadującą Pani leczeniem) powinien być Pani lekarz. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/