Czy mam założyć następny krążek planowo?

W szpitalu brała dexaven dozylnie- stosując krazek novaring z odstawienia dostałam plamienia. Założyłam krazek w planowanym czasie - po 3tyg z odstawienia brak miesiączki- w tych okresach brak stosunku. Czy mam założyć następny krążek planowo - czy w tym czasie mogę współżyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent krążka antykoncepcyjnego NuvaRing w ulotce informuje, że jeśli krwawienie z odstawienia nie pojawiło się w terminie, lecz kobieta używała krążek zgodnie z wytycznymi i nie przyjmowała w tym czasie innych leków, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

W związku z tym należy kontynuować NuvaRing zgodnie ze schematem. Jeśli natomiast w kolejnym cyklu ponownie nie wystąpi krwawienie z odstawienia, wiąże się to z prawdopodobieństwem ciąży. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej udać się do lekarza i nie zakładać kolejnego krążka, dopóki ciąża nie zostanie wykluczona.

W obecnej sytuacji może Pani założyć nowy krążek planowo i współżyć. Lek Dexaven podawany dożylnie nie powinien osłabić działania antykoncepcji.

Poniżej umieszczamy podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastrzyk-dexaven-przy-silnej-alergii,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-wyjeciu-krazka-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-wyjeciu-krazka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.