Czy maść Brewoxyl jest dobra na trądzik?

Używałam go i nawet mi pomagał, ale gdy nakładałam go za dużo spalił mi twarz i miałam strasznie czerwoną. Czy trzeba przed nałożeniem maści nakładac pod to jakiś krem?

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Preparat ten zawiera nadtlenek benzoilu. Działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwłojotokowo, łagodnodnie keratolitycznie, wysuszająco, miejscowo znieczulająco i przeciwświądowo, pobudza ziarninowanie i syntezę kolagenu.

Stopień wysuszenia, złuszczania się skóry i typ karnacji decyduje o stężeniu stosowanego preparatu. Po umyciu skóry i odczekaniu 30 min.( w celu uniknięcia podrażnienia) nakłada się preparat cienką warstwą. Początkowo stosujemy 1 raz dziennie, jeżeli nie ma poprawy 2 razy dziennie.

Być może preparat przez Panią stosowany zawiera za wyskokie dla Pani skóry stęzenie nadtlenku benzoilu, nakłada go Pani zbyt grubą warstwą lub zbyt często.

Nie można wykluczyć również nadwrażliwości na składniki preparatu.

Powinna Pani udać się do lekarza, który przepisał lek i przedstawić mu swoje dolegliwości. Jeśli uzna za zasadne, przepisze preparat o niższym stężeniu nadtlenku benzoilu, zmieni częstotliwość stosowania Brevozylu bądź zastosuje lek o innym działaniu.

Pozdrawiam serdecznie