Czy mogą wystąpić u mnie problemy z zajściem w ciążę?

Dzień dobry. Uprzejmie proszę o opinię i interpretację moich wyników w kontekście możliwości zajścia w ciążę, o którą staramy się wraz z mężem. Androstendion 4,08 ng/ml, testosteron całkowity 0,172 ng/ml. DHEAS oraz DHEA jak i reszta badań są w normie. Dodatkowo w 2 dniu cyklu estradiol 24.54 pg/ml, LH 7.39 mlU/ml, FSH 4.29 mlU/ml, AMH 8,87. Zmagam się z trądzikiem- nie jakimś dużym ale jednak systemtycznie pojawiają się nowe zmiany, a także z nadmiernym owłosieniem po wewnętrznej stronie ud. Miesiączkuję regularnie co 30-31 dni i z tego co mówił ginekolog budowa jajników jest prawidłowa. Czy w zgodzie z Państwa fachową wiedzą mogą wystąpić problemy z zajściem w ciążę i czy należy podjąć jakieś kroki w celu uregulowania poziomów hormonów? Będę wdzięczna za odpowiedź. Kobieta, 28 lat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.