Czy mogę dalej studiować medycynę przy tej chorobie?

Dzień dobry, Nie mam widzenia przestrzennego z winy prawego oka i dosyć długich przygód z jego chorobą i właśnie moje dotychczas zdrowe oko zostało zdiagnozowane z krótkowzrocznością (-0,5). Studiuję kierunek lekarski i zastanawiam się,czy w ogóle mogę go kończyć? Czy to ma sens z tymi problemami? Jestem dopiero po pierwszym roku,ale obawiam się czy w ogóle powinnam? Nie chcę nikogo skrzywdzić i czy istnieją w ogóle ewentualne specjalizacje,które wolno by mi było praktykować? Czy ja będę w stanie dać sobie radę na klinikach? Jestem załamana i nie wiem co mam zrobić.

Dzień dobry, nie ma przeciwskazań aby Pani studiowała medycynę. Musi Pani jedynie wybrać specjalizacje nie zabiegowe, nie może Pani operować, wykonywać zabiegów laserowych. Oprócz tych specjalizacji może Pani wybrać wszystkie pozostałe.