Czy mogę już wykonać badanie na HIV?

Mam pytanie . Bo ktoregos dnia wydazyl mi sie seks z innym facetem i nie chciany ale nie stety byl . I boje sie ze moge miec hiva bo za wczesnie zrobilam badania . Poszlam odac krew do krwio dawca zrobili mi badania i powiedzieli ze wszystko jest oki . Ale nie moge odac krwi bo nie minelo pol roku od tatuazu . Mam pytanie czy moglo byc za wczesnie ze by zrobic te badania ? I czy mogl wyjsc zle bo zawczesbie byl zrobiony ?

Lek. Michał Lenard

Od momentu potencjalnego zarażenia do badania powinno minąć 12 tygodni. Wtedy taki test jest wiarygodny i można za jego pomocą wykluczyć, lub potwierdzić zarażenie wirusem HIV. Taki test można wykonać bezpłatnie i anonimowo w specjalnych Punktach Diagnostyczno-Konsultacyjnych. Pozdrawiam!