Czy mogę mieć pozostawione jakieś obce ciało po operacji mięśniaka?

Jestem ponad dwa lata po operacji wycięcia mięśniaka. Po roku w okolicach blizny na podbrzuszu zrobił mi się ropień. Chirurg opróżnił ropę, zastosował drenaż. Przez pół roku był spokój, aż przez niespełna tydzień problem pojawił się ponownie. Co może być tego przyczyną? Czy mogę mieć pozostawioną jakieś obce ciało?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest diagnostyka proszę koniecznie zgłosić się do lekarza chirurga