Czy mogę przerwać kurację tym lekiem na jeden dzień?

Od dwóch tygodni biorę pół tabletki haloperidol 1mg. Czy mogę jednego dnia przerwać kurację, a na drugi po 36h już spożywać alkohol? Oczywiście chodzi mi o kilka piw. Następnie za dwa dni po piciu alkoholu kolejno zacząć kurację? Biorę ten lek że względu na tiki nerwowe

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie zaleca się nagłego przerywania leczenia lekiem Haloperidol, ponieważ takie postępowanie może wywołać skutki uboczne, takie jak: nudności, wymioty lub problemy z zasypianiem.

W związku z tym producent leku zaleca stopniowe jego odstawianie, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Odstawienie leku z powodu chęci spożycia alkoholu nie jest najlepszym pomysłem. Z kolei spożywania alkoholu podczas kuracji może doprowadzić do senności i problemów z koncentracją.

Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który dany lek przepisał. Być może zezwoli on na spożycie alkoholu w niewielkich ilościach.

Inne pytania o ten lek znaleźć można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sposoby-odstawienia-leku-haloperidolu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uzaleznienie-od-lekow-stosowanych-w-schizofrenii, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-haloperidol-jest-bezpieczny-dla-starszej-osoby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.