Czy mogę stosować ten lek na dnę moczanową przy nadciśnieniu?

Witam. Choruję na nadcisnienie tętnicze. Dziś lekarz stwierdził że podejrzewa u mnie dne moczanową z powodu bólu dużego palca i opuchlizny. Przepisał mi leki Colchicum Dispert oraz Majamil PPH. Na ulotce od Majamilu wyczytałem by nie łączyć z nim leków od nadciśnienia. Jestem teraz w kropce i nie wiem czy bezpiecznie mogę zażyć ten lek. Proszę o poradę i z góry pozdrawiam.

Dzień dobry

najlepiej ponownie skonsultować sprawę z lekarzem prowadzącym. Jeżeli ulotka mówi aby nie łączyć tych leków to ja bym nie łączyła. Mam też nadzieję, że zdaje sobie Pan sprawę, że przy dnie moczanowej bardzo dużą rolę odgrywa dieta? Czy lekarz o tym też Panu nie wspomniał?

W razie dodatkowych pytań lub chęci konsultacji w sprawie diety zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

pozdrawiam