Czy mogłam zaiść w ciążę w tym miesiącu?

Dzień dobry , robiłam test ciążowy . Wyszedł negatywny . Po jakimś czasie sprawdziłam jeszcze z ciekawości . Pojawiła się jakaś dziwna kreska . Była delikatna, cienka i trochę krzywa. Czy mogę być w ciąży ? Miałam miesiączkę 23 sierpnia . Była jakaś dziwna . Od tamtego czasu zle się czuje

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

test ciążowy z moczu powinno się interpretować tylko w określonym czasie. Po upływie czasu podanego przez producenta test ciążowy przestaje być wiarygodny i nie ma już żadnych wartości diagnostycznych.

Najczęściej wynik odczytuje się po kilku minutach. Wraz z upływem czasu wynik może się zmieniać, ale nie powinno się go brać już pod uwagę, ponieważ może mieć to związek z efektem utlenienia bądź nastąpienia innych reakcji chemicznych, a nie faktycznym poziomem hormonu ciążowego.

Proszę powtórzyć test lub oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej w laboratorium. Badanie to będzie bardziej wiarygodne i da Pani pewny wynik co do ciąży.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Oto one:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-test-ciazowy-po-godzinie-jest-niewazny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testow-ciazowych-kilka-godzin-po-ich-wykonaniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pojawienie-sie-bladego-paska-na-tescie-ciazowym-po-kilku-godzinach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.