Czy mogłem zostać zarażony wirusem HIV dotykając penisa brudna chusteczką?

Przed ok. 3 miesiącami odbyłem stosunek płciowy z kobieta. Stosunek odbywał się w prezerwatywie, po jego odbyciu zużyty kondom został zdjęty przy pomocy chusteczki higienicznej. Czy możliwe jest ewentualne zakażenie wirusem HIV poprzez wytarcie penisa tą samą chusteczką, którą uprzednio zdjęty został kondom?

Lek. Paweł Szadkowski

Opisana przez Pana sytuacja raczej nie stanowi powodu do niepokoju. Zakażenie w ten sposób jest skrajnie mało prawdopodobne.