Czy mój chłopak ma prawidłowo założony gorset po wypadku?

Witam Moj chlopak po wypadku samochodowym ma m.in. zlamany kręg L5 na szczescie "byl w dobrej pozycji nie przemiescil sie i opracja nie byla potrzebna" przebywa on w szpitalu w Irlandii i leczenie tam pozostawia wiele do myslenia gdyz dopiero po 4 tygodniach od wypadku zalozono mu gorset wyglada on tak ponizej link https://trulife.com/uk-ire/product/t37-hyperextension-orthosis-with-pelvic-band/ Martwi mnie fakt ze tylna czesc ktora powinna utrzymywac moim zdaniem kręg L5 znajduje sie duzo powyzej tego kręgu... zastanawia mnie fakt w ktorym miejacu powinna ona byc w miejscu zlamanego kręgu L5 by sie nie uszkodzil czy tak jak ma obecnie znacznie wyzej na wysokosci kregu L1 T12??? Prosze o odpowiedzi gdyz boje sie ze tutejsze pielegniarki nje zwrocily dokladnej uwagi na to co robia...

Lek. Tomasz Budlewski

w tej kwestii ew wypowiedzieć powinien się lekarz specjalista ortopeda lub wskazana byłaby wizyta u takiego specjalisty. w różnym okresie czasu zakładane są gorsety zależy od stopnia i rodzaju uszkodzenia kręgosłupa, samo to że gorset nie zachodzi na złamany krąg raczej nie ma znaczenia gdyż usztywnienie i uniemożliwienie pewnych ruchów jest w tym momencie jak się wydaje ważniejsze. proponuje kierować się zaleceniami lekarza badającego

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.