Czy mój mąż ma prawo mieć dostęp do mojego konta?

Witam serdecznie.prosze o poradę bo psychologa.moj mąż chce bym dała mu dostęp do swojego konta osobistego.chce mieć podgląd na co idą pieniądze przeze mnie zarobione.z jego wypłaty są opłacane rachunki zarabia dużo.a ja tylko na pół etatu do tego 500 ....ja nie chcę mu pokazać tego konta bo już były akcje że sprawdzał i robił wywody że dużo idzie na życie..mamy 3 dzieci... czasem 3 tys nie starcza...jeśli miałabym się posiłkować jeszcze tym by mi pomagał finansowo to jest problem.co robić.czy ma prawo widzieć na co idą moje pieniądze?

Szanowna Pani,

Skoro jak sama Pani napisała mąż nieraz sprawdzał stan czy historię Pani konta bankowego,a później robił Pani uwagi i nie chce Pani mu udzielić dostępu, skąd Pani wątpliwości? Czy Pani ma dostęp do konta męża? Sprawdzanie Pani konta nie przyczyni się do budowania wzajemnego zaufania i szacunku. Gdyby wydawała Pani zarobione pieniądze w sposób lekkomyślny, obawy męża byłyby uzasadnione,ale w innym przypadku trudno zrozumieć jego chęć posiadania kontroli.

Namawiam Państwa do pracy nad komunikacją w związku. A może dobrym rozwiązaniem będzie po prostu założenie wspólnego konta bankowego?

Życzę Państwu serdecznie powodzenia.