Czy moja koleżanka może cierpieć na jakąś chorobę psychiczną?

Dzień Dobry. Chciałabym się dowiedzieć na temat pewnego przypadku. Moja kolezanka miała zawsze problemy ze swoim partnerem, mieli się rozejsc bo nie mogli się dogadać, przez jej ciężki charakter mimo że on był dla jej córki z pierwszego małżeństwa jak ojciec. Buntowala córkę, nastawiala ja przeciwko niemu... W końcu urodziła się Kaja ich wspólna córka, jakiś czas było dobrze. Lecz Marta znów wybuchnela. Poklocili się o jakąś pierdole z chłopakiem a potem ona się na niego rzuciła, i go pobiła. Czy to normalne zachowanie? Czy może ona cierpi na jakąś chorobę psychiczną? Jak jej pomóc? :(

Witam
Diagnozowaniem chorób psychicznym zajmuje się lekarz psychiatra, który przed postawieniem diagnozy przeprowadza z pacjentem bardzo wnikliwy wywiad anamnestyczny oraz stosuje odpowiednie metody w postaci testów na podstawie których może dokonać diagnozy. Wszelkie inne próby oceny i diagnozowania u kogoś choroby psychicznej są nadużyciem wobec tej osoby. O tym, czy koleżanka cierpi na chorobę psychiczną może zdecydować jedynie lekarz psychiatra po odpowiednim badaniu psychiatrycznym.
Aby pomóc drugiej osobie /w opisanej kwestii/ można jej zaproponować pójście do specjalisty , ale to ta osoba podejmuje ostateczną decyzję, czy tam pójdzie.
Pozdrawiam Anna Szyda

Dzień Dobry Panu,

Nie ma możliwości zdiagnozowania online - celowa byłaby osobista konsultacja specjalistyczna Pana
Koleżanki w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego.

Z serdecznymi życzeniami,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605