Czy może to być zespół jelita drażliwego?

Mam silne skurczowe bole brzucha, od kilku dni Trochę mijają po wypróżnieniu. Ale dyskomfort trwa. Często mam tez biegunki poranne. Z informacji portalu wynika ze może to być zespól jelita drażliwego. Czy są na to leki i jaki lekarz to leczy

Objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego, ale aby go rozpoznać trzeba najpierw wykluczyć przyczyny organiczne, wykonać badania laboratoryjne i obrazowe jamy brzusznej. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.