Czy możliwa jest tolerancja na Afobam?

Witam. Dostałem od lekarza psychiatry do stosowania doraźnego Afobam w dawce 1mg. Czy biorąc go w takiej dawce raz na tydzień- dwa tygodnie lub nawet rzadziej jest szansa na wytworzenie tolerancji na lek? Nie chciałbym uzależnić się od niego i brać coraz większych dawek, jednak w sytuacji napadu paniki i lęku bardzo mi pomaga. Będę wdzięczny za pomoc.

Witam!
Jest jednak zagrożenie uzależnieniem! Nie podał Pan czym był Pan wcześniej leczony! Jak na monoterapię jest to dość dziwne leczenie. Nie wiem jaka myśl przyświecała zlecającemu, jak na sporadyczne "podjadanie" mógł zlecić dużo mniejsze dawki!
Powodzenia
!. Łuczkowski.