Czy muszę odstawić ten lek?

Zażywam afobam 0.25 mg.3xdziennie...mam 76 lat nie choruję mam dobrą pamięć funkcjonuję normalnie czy muszę odstawiać lek...boję się skutków...

Witam! Afobam należy do benzodiazepin i tak, jak inne leki z tej grupy prowadzi do uzależnienia. W odróżnieniu od innych leków p/lękowych poprawa po benzodiazepinach jest prawie natychmiastowa, ale zagrożenie uzależnieniem jest równie szybkie. Benzodiazepiny należy stosować przez krótki okres, bo będzie kłopot z ich odstawieniem. Innymi lekami osiągamy lepsze wyniki, ale na efekt działania trzeba poczekać. Powodzenia W. Łuczkowski.