Czy możliwe, że zatruty ząb tak mocno boli?

Witam. Miesiąc temu mocno ukruszyla mi się dolna siódemka. Byłam na następny dzień u dentysty . Założył opatrunek i kazał przyjąć po dwóch tygodniach i miałam obserwować czy mnie coś boli. Nic nie bolało i na następnej wizycie założyliśmy plombę. Po kliku dniach zaczął się ból tego zrobionego zęba: przy otwarciu ust, mocny ból przy gryzieniu, przy piciu zimnej lub ciepłej wody. Poszłam kolejny raz do dentysty i stwierdził że jednak trzeba leczyć kanalowo. Zatruł tego zęba i teraz po dwóch dniach bardzo boli mnie ten ząb. Najbardziej boli przy gryzieniu albo gdy nawet lekko puknę innym zębem i od razu boli. Zaczyna mnie boleć tak po prostu w spoczynku że tak powiem. Następna wizytę mam za tydzień. Czy to normalne że aż tak boli zatruty ząb? Czy powinien tak boleć czy lepiej udać się wcześniej do tego dentysty. A może to są przesłanki do wyrwania takiego zęba.
KOBIETA, 32 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku, biorąc pod uwagę, że ząb został już zatruty, ból może być bardziej intensywny, ponieważ ten proces może prowadzić do podrażnienia tkanek wokół zęba. Często po leczeniu kanałowym zaleca się stosowanie leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych, które pomogą złagodzić dyskomfort.

Jeśli jednak ból jest nieznośny, utrzymuje się długo lub pojawiają się inne niepokojące objawy, warto skonsultować się z dentystą wcześniej przed planowaną wizytą. Mogą to być sygnały, że coś niepokojącego dzieje się z zębem, i może być konieczne podjęcie dodatkowych środków.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zatrucie-zeba-na-czym-polega-dzialanie-negatywne-stosowanie-u-dzieci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.