Czy można być chorym na SM i Parkinsona razem?

Czy można zachorować jednocześnie na Parkinsona i na stwardnienie rozsiane? Mam zdiagnozowanego Parkinsona ale niepokoją mnie objawy trochę podobne do SM.

Witam! Obie te choroby wzajemnie się nie wykluczają, czyli jak ktoś ma pecha to może mu się trafić. Osobiście nie spotkałem nikogo z chorobą Parkinsona i SM. Może jest Pani Przeczulona na punkcie własnego zdrowia i z lęku przed poważnym schorzeniem "dopasowuje" Pani przypadkowe objawy. Proszę zachować spokój. Samemu siebie nie powinno się ani diagnozować, ani leczyć! Pozdrawiam W. Łuczkowski.