Czy można łączyć Izotek i Flukonazol?

Witam, czy przy kuracji izotekiem, mogę przez 7 dni stosować fluconazole.?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Izotek to lek stosowany w leczeniu trądziku dostępny wyłącznie na receptę. Przeznaczony jest do walki z ciężkimi postaciami trądziku, którego nie dało się wyleczyć antybiotykami oraz innymi lekami przeciwtrądzikowymi. Jego substancją czynną jest izotretynoina. Przyjmuje się go doustnie. Więcej na temat Izoteku przeczytać można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/izotek-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne.

Fluconazole natomiast wskazany jest podczas leczenia zakażeń grzybiczych. Jeśli został on przepisany Pani w postaci globulek dopochwowych, to może Pani stosować oba leki równocześnie. Jeśli jednak lekarz zalecił Pani przyjmowanie tabletek, najlepiej skonsultować się z nim w tej sprawie.

Podobne pytanie pojawiło się już w naszym serwisie. Odpowiedź specjalisty znajdzie Pani pod następującym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-laczyc-izotek-i-fluconazol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.