Czy można łączyć magnez z herbatą z melisy w ciąży?

Jestem w ciąży. Mam pytanie czy magnez (w moim przypadku Magne b6 forte) wchodzi w interakcje z herbatą z melisy? Czy mogę zaraz po wypiciu melisy przyjąć magnez przed spaniem czy należy odczekać jakiś czas?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani połączyć magnez z naparem z melisy, nie ma przeciwwskazań do spożywania ich razem.

Proszę pamiętać jednak, żeby magnez popić wodą, a nie naparem z melisy, ponieważ jest to główna zasada dotycząca zażywania jakichkolwiek leków. Ma ona na celu zagwarantowanie jak najlepszego wchłaniania dla przyjmowanego leku.

O melisie stosowanej w trakcie ciąży może Pani przeczytać w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/melisa-w-ciazy-jak-stosowac-dzialanie-inne-ziola.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.