Czy można łączyć w ten sposób lek Betesda?

Witam, Przyjmuję lek Betesda w kroplach: 15 minut po śniadaniu. Lekarz zalecił mi brać Auroverin MR: dwa razy dziennie, rano po posiłku i wieczorem oraz Debutir Forte: raz dziennie. 1. Czy mogę przyjmować leki razem o tej samej porze, czy trzeba zachować dany odstęp czasowy między przyjmowaniem tych wszystkich leków? (Aby uniknąć interakcji) 2. Czy kolejną tabletkę Auroverin MR przyjmuje się co 12 godzin? Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Opisane przez Panią leki, tj. Auroverin oraz Debutir Forte nie wchodzą ze sobą w szkodliwe interakcje, dlatego ich jednoczesne przyjmowanie jest zazwyczaj w pełni możliwe, bez zachowywania większego odstępu.

W przypadku, jeżeli lekarz zalecił przyjmowanie Auroverinu dwa razy dziennie, warto aby pomiędzy kolejnymi dawkami występowały takie same przerwy, czyli najlepiej zażywać je co 12 godzin.

Więcej informacji na temat interakcji leków można znaleźć w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarze

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-z-innymi-produktami-zywnosciowymi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.