Czy można spożywać witaminę C w dużych dawkach?

Witam czy można spożywać wit C w dużych dawkach - chodzi mi o kwas L-askorbinowy Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystkie suplementy diety należy spożywać zgodnie z zaleceniami producenta. Szczegółowe dawkowanie zawsze znajduję się na opakowaniu lub na ulotce dostępnej w środku opakowania. Nie zaleca się stosowania większych dawek z powodu możliwości rozwoju hiperwitaminozy.