Czy można stosować APAP przy stłuczeniu wątroby?

Witam, chcialabym sie dowiedziec czy przy lekkim stluszczeniu watroby (bilirubina i proby watrobowe w normie) moge zazywac sporadycznie apap na bol glowy? Od 5 tygodni gdy wykryto u mnie stluszczenie odstawilam wszystkie leki i zadnych nie zazywam (nawet tabletek antykoncepcyjnych).

Lek. Paweł Szadkowski

Bardzo sporadyczne przyjmowanie tego leku nie powinno istotnie wpłynąć na stan pani wątroby. Proszę jednak pamiętać o tym, że lek jest metabolizowany w wątrobie i w przypadku nadużywania lub przedawkowania może prowadzić do jej uszkodzenia. Aspektem, o który warto zadbać jest dieta oraz powstrzymanie się do spożywania alkoholu.