Czy można stracić na wadze przy nadczynności tarczycy?

Witam, Mam nadczynność tarczycy, czy przy regularnym zażywaniu Letroxu 175 ( dziennie ) i metformaxu 1350 (dziennie) tak jak mam zalecone, jestem w stanie zrzucić troche ciała? Ile mniej wiecej kg?

Witam serdecznie,
bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 0,5 do 1kg tygodniowo. Ile uda się Pani zrzucić to zależy od indywidualnych predyspozycji i tego w jakim stopniu będzie się Pani trzymała diety oraz jej rodzaju.
Oczywiście że przy problemach z tarczyca jest możliwe schudnięcie. Wystarczy wprowadzić odpowiednią dietę i aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk