Ile można maksymalnie schudnąć w ciągu pół roku bez obaw o efekt jojo?

Witam Ile można maksymalnie schudnąć w ciągu pół roku bez obaw o efekt jojo stosując rozsądną dietę? 15kg? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Witam serdecznie,
zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 0,5 do 1kg tygodniowo, więc łatwo obliczyć spadki wagi. Nie mniej jednak każdy z nas jest inny i w inny sposób reaguje na dietę. Na początku najczęsciej waga spada szybciej a z czasem spadki wagi są nieco wolniejsze. Ważne,aby dieta była pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Proszę także pamiętać o odpowiedniejilości wody wypijanej w ciągu dnia.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk