Czy można wykonać zabieg kolana przy infekcji bakteryjnej?

Witam. 2 lata temu zrobił mi się czyrak ,bardzo duży i konieczne było chirurgiczne nacięcie w szpitalu. Od tego czasu robią mi się co jakiś czas małe czyraki,taki duży już się nie pojawił. Obecnie szykuje się do zabiegu artroskopi kolana i lekarz zlecił zrobienie posiewu z tych małych czyraków. W badaniu wyszła bakteria Pseudomonas stutzeri i mój lekarz dermatolog stwierdził ze przy tej bakteri nie wykonywał by tego zabiegu. Proszę o odpowiedz czy ta bakteria przyczyniła się do czyraków i czy jest groźna?Czy mając ta bakterie mogę przejść artroskopie ?

Lek. Michał Lenard

Artroskopia w Pani przypadku jest niezalecana ze względu na ryzyko przeniesienia bakterii do stawu kolanowego i jego zainfekowanie. Dermatolog powinien zalecić leczenie, po którym artroskopia będzie mogła być bezpiecznie wykonana. Pozdrawiam!