Czy muszę zdecydować się na zabieg wędzidełka wargi górnej?

Dzień dobry, mam 25 lat, lekarz stwierdził, że mam przerośnięte wędzidełko wargi górnej. Nie mam wady wymowy. Czy muszę je przecinać? Czy mogą być jakieś konsekwencje w przyszłości dla mojego zdrowia, jeżeli nie zgodzę się na taki zabieg?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli nie odczuwa Pani żadnych objawów, to zabieg nie jest konieczny. Nie będzie to miało wpływu na Pani zdrowie. Pozdrawiam!