Czy na ranę po oparzeniu można zastosować pantenol?

4 dni temu, wylałam sobie wrzątek na nogę. Aktualnie, mam mocno czerwony pasek przez całe udo do kolana (na szczęście łydka ocalała). Na górze, na udzie mam jeden duży pęcherz plus kilka malutkich oraz oczywiście zaczerwienienie nad i pod pęcherzem. Używam, panthenol/u 10% (na miejsca czerwone), octenisept/u (pęcherz) i atrauman ag (opatrunek na pęcherz). Moje pytanie brzmi, czy mogę stosować panthenol na pęcherz? Oraz co robić by uniknąć blizn? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Blizna raczej w Pani przypadku nie powstanie. Po wygojeniu może najwyżej zostać przebarwienie, które z czasem (do 9 miesięcy) ustąpi. Panthenol jest dobrym preparatem jeśli chodzi o poparzenia.