Czy nadal powinnam stosować leki na zbicie gorączki?

Od 11 dni mam gorączkę wahającą się w granicach 38.6-40 st. (3 razy dziennie próbuje podwyższ. się do 40). Do tego silny kaszel, słychać odrywanie się wydzieliny z płuc. 2 razy byłam u lekarza, który najpierw zalecił zażywanie leków na obniżenie gorączki, a następnie 5 dni temu zapisał antybiotyk- Taromentin 3 razy dziennie. Problemem jest nieustająca gorączka- nie wiem czy po tylu dniach mogę nadal brać leki na zbicie gorączki- każdy można zażywać przez np 7 dni, a ja jestem już coraz słabsza.

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy są dość niepokojące, sugerowalabym ponowna wizytę u lekarza, chyba konieczna będzie zmiana antybiotyku ponieważ nie ma poprawy być może poszerzenie diagnostyki: rtg płuc, morfologia ,crp, usg jamy brzusznej? Być może konieczna będzie hospitalizacja?
Pozdrawiam