Jakie inne leki można w tym przypadku stosować na zbicie temperatury?

Witam, czy przy wystąpieniu choroby COVID-19 u osoby w podeszłym wieku, przyjmującej Xarelto można stosować Pyralginę zamiennie z Paracetamolem? Paracetamol niestety już nie zbija temperatury. Jakie inne leki można w tym przypadku stosować na zbicie temperatury?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety bez znajomości historii chorób oraz dawkowania stosowanych leków nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W małych dawkach nie powinien zaszkodzić ibuprofen, a także aspiryna.

Niemniej proszę pamiętać, że covid-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla osób w podeszłym wieku, zwłaszcza gdy towarzyszą im choroby współistniejące. To oznacza, że należy zachować szczególną czujność, zwłaszcza w momencie gdy pojawiają się niepokojące objawy, np. wysoka, trudna do zbicia gorączka.

O koronawirusie i kolejności pojawiania się objawów choroby może Pan przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przebieg-covid-19-dzien-po-dniu-jakie-objawy-wystepuja-najpierw.

To może oznaczać konieczność skonsultowania się z internistą – oczywiście telefonicznie, ale w trybie pilnym. Powinien pokierować leczeniem bądź zadecydować o hospitalizacji.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-goraczka-w-zakazeniu-covid-19-co-nalezy-o-niej-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.