Czy następne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych będzie już chronić?

Witam, Od dłuższego czasu przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Atywia. W środę przyjęłam tabletkę z 3 tygodnia, czyli 17, jednak z powodu dolegliwości żołądkowych zwróciłam ją. Wzięłam kolejna, czyli 18 - czwartkowa, jednak ta też zwrocilam. Postanowiłam nie brać już więcej tabletek z tego blistra i zrobić 7-dniowa przerwę. Czy po rozpoczęciu kolejnego opakowania będę normalnie chroniona? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności proponuje stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji