Czy niski progesteron w fazie lutealnej wymaga leczenia?

Witam, czy niski progesteron w fazie lutealnej wymaga leczenia ? Jakie mogą być konsekwencje jeżeli progesteron jest za niski ? Nie planuje jeszcze dziecka , dopiero za kilka lat, ale boję się że mogę mieć problem z zajściem w ciążę

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą występować problemy z zajściem w ciążę. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.