Czy normalna jest ta opuchlizna po tłuszczaku warg sromowych?

Ginekolog wycisnął mi tłuszczaka na wardze sromowej, od kilku dni to miejsce mnie boli i jest opuchnięte, czy to jest normalna reakcja?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, opuchlizna po usunięciu tłuszczaka jest normalnym zjawiskiem, które występuje po zabiegu. Dodatkowo często możemy odczuwać bolesność tego miejsca i zauważyć jego zaczerwienienie. Proces gojenia i jego czas jest dość indywidualny, jednak zazwyczaj trwa od tygodnia do dwóch - po tym czasie opuchlizna powinna zniknąć. W przypadku, gdyby miejsce to wzbudzało Pani dalszy niepokój, należy udać się do lekarza ginekologa, który podjął się zabiegu, w celu skontrolowania rany.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tluszczak-zdjecia

https://portal.abczdrowie.pl/tluszczaki-i-ich-usuwanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.