Czy opuchlizna po użądleniu przez osę wymaga leczenia?

Dzień dobry. Tydzień temu zbierając owoce urządliła mnie w palec osa. Początkowo palec lekko napuchł i bolał przez jakieś pól godziny. Opuchlizna utrzymywała się dzień potem wszystko wróciło do normy. Dziś. W nocy obudziłam się z okropnym świądem w palcu drapalam go jakies pol godziny i zrobil sie ciepły i ponownie opopuchnięty Poza tym czuje się osłabiona. Dzis mija tydzień od ugryzienia. Czy wymaga to dalszej diagnozy i czym to może być spowodowane?

Witam, takie objawy wymagają konsultacji z lekarzem "na żywo" - proponuję przychodnię lekarza rodzinnego lub w razie niemożności dostania się tam - nocną i świąteczną pomoc lekarską (najbliższe punkty znajdzie Pani w internecie).