Czy orzy tym opisie MR kręgosłupa piersiowego wystarczy rehabilitacja?

Czy przy poniższym opisie MR kręgosłupa piersiowego wystarczy rehabilitacja? Mężczyzna 48 lat. Opis MR – Kifoza piersiowa w normie. Trzony kręgów o zachowanej wysokości z drobnymi kostnymi wyciągnięciami na krawędziach. Nieco obniżone i odwodnione krążki międzykręgowe Th7/8 i Th8/9. Na poziomach TH6/7, Th7/8 i Th8/9 widoczne niewielkie centralne wypukliny krążków międzykręgowych do 1,5 mm ze spłyceniem rezerwy płynowej przedrdzeniowej i zachyłków bocznych, nieznacznie modelują worek oponowy w największym stopniu na poziomie Th8/9. Kanał kręgowy bez cech stenozy, jego wymiar AP nie mniejszy niż 11mm. Otwory międzykręgowe bez istotnych zwężeń. Sygnał rdzenia w normie. Po ciężkiej pracy fizycznej którą wykonuję na co dzień miewam bóle między żebrami.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wystarczą odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne oraz metody fizjoterapeutyczne. Pozdrawiam.