Czy owe dolegliwości mogą przeszkodzić w podróży?

Witam, proszę bardzo o poradę, jesteśmy z żoną (26lat) na wakacjach ale od 3-4 dni ma problemy związane z bólami w klatce piersiowej w okolicy serca, bardzo szybko się męczy i dodatkowo zawroty głowy. Problem największy jest taki ze czeka nas 11h lot niebawem do Polski. Czy owe dolegliwości mogą przeszkodzić w podróży? Kuba

Szanowny Panie,

Bez zbadania Pani trudno ocenić, może to być banalna sprawa, związana z zaburzeniami adaptacji do innego klimatu- organizm się męczy w innych warunkach temperatury, wilgotności.
Ale może też być poważna- w związku z wywiadem długiego lotu, który stanowi ryzyko rozwoju choroby zatorowej.
Czy bóle są stałe czy się pojawiają i znikają? Czy przy zmęczeniu występuje także duszność? Czy towarzyszy ból w łydkach?
Czy żona pali/przyjmuje antykoncepcję/ma w rodzinie kogoś z zaburzeniami krzepnięcia krwi?

Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu! Mam nadzieję że przejdzie samo, ale jeśli dolegliwości się utrzymują, proszę zasięgnąć porady lekarza na miejscu, a jeśli się nasilą- proszę wezwać pomoc.

Pozdrawiam, A Sz-S

Sugerowałabym aby bezzwłocznie udać się do lekarza specjalisty który dokona badań diagnostycznych gdyż wyżej opisane objawy są niepokojące.