Oxycontin jest narkotykiem?

Dzień dobry. Mam takie pytanie, ponieważ przeczytałem ulotkę leku Oxycontin 80 mg i o ile dobrze rozumiem to Oxycontin 80 mg to nic innego niż narkotyki, bo widzę że napisane że opioidy? Czy rzeczywiście tak jest? Można się od tego uzależnić? Jaka jest cena Oxycontinu, może można gdzieś kupić go w lepszej cenie. Czy posiada jakieś zamienniki, najlepiej takie które nie uzależniają, abym z jednej dolegliwości nie popadł w inną? Rozumiem, że Oxycontin jest lekiem wydawanym tylko na receptę tak? Czy ktoś może mi powiedzieć coś bliżej na temat działania tego leku i jego składu. Trochę się obawiam go brać po tym wszystkim co wyczytałem. Skutki uboczne stosowania Oxycontinu mogą być niezbyt ciekawe, więc może rzeczywiście warto pomyśleć o zamienniku. Proszę o jakieś porady, dziękuję z góry bardzo za zainteresowanie tematem.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jest to lek opioidowy, narkotyczny, od którego można się uzależnić, jednak nie jest to 'drag' w rozumieniu złego znaczenia tego słowa. Jest to lek przeciwbólowy. Pozdrawiam

Magdalena Mroczek

To lek z grupy opioidów i wykazuje działanie narkotyczne.