Czy płaska macica może przyczynić się do komplikacji podczas porodu?

Witam, Jestem w 21 tygodniu ciąży, nieraz już u Państwa pisałam z prośbą o poradę. Mam teraz pewną wątpliwość, mianowicie przed zajściem w ciąże podczas usg i badania ginekologicznego lekarz stwierdził małą i płaską macicę. Obecnie, będąc w ciąży miałam kilkakrotnie robione badania usg, ale żaden z lekarzy nie komentuje "wyglądu" mojej macicy. Z czego może to wynikać? Czy powinnam zwrócić na to uwagę lekarzowi? Czy płaska macica może przyczynić się do komplikacji podczas np. porodu?

Witam serdecznie!
Wszelkie wątpliwości i obawy powinna Pani przedyskutować z lekarzem prowadzącym ciążę, który najlepiej Panią zna. Mała, płaska macica nie jest rozpoznaniem medycznym, dlatego trudno jest określić co lekarz miał na myśli. Jeżeli chodziłoby o niedorozwój macicy istniałoby ryzyko wystąpienia problemów z donoszeniem ciąży. Ze względu na licznie przeprowadzone badania w trakcie trwania ciąży takie ryzyko wydaje się być znikome. Gdyby lekarz wykonujący zauważył jakiekolwiek dolegliwości na pewno by je Pani przedstawił.
Niezależnie od wszystkiego proponowałabym wspomnieć o tym wszystkim lekarzowi prowadzącemu ciążę przy następnym badaniu USG.
Pozdrawiam.