Czy po szczepieniu można uprawiać seks?

Dzień dobry, Jestem 23 letnim mężczyzną. Czy w najbliższym czasie (mam na myśli ten sam dzień lub dzień następny) po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki na Covid-19 można uprawiać seks? Czy jest to zależne od tego, którą szczepionką będę zaszczepiony? Jak ta sama kwestia wygląda po drugiej dawce szczepionki?

Żadne ze szczepień (w tym przeciwko COVID-19) nie stanowi przeciwwskazania do uprawiania seksu. Podsumowując - można, o ile będzie czuł się Pan na siłach (czasem po szczepieniu zdarzają się objawy grypopodobne - wtedy w łóżku lepiej poprzestać na wypoczynku).