Czy po takim czasie będę mogła spożywać alkohol?

Witam, Przepisano mi Clindavag z powodu uplawow, w opakowaniu są trzy tabletki, dzisiaj na wieczór biorę ostatnia tabletkę i chciałam zapytać czy jutro wieczorem mogę już napić się drinka?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w ulotce leku Clindavag nie ma informacji o ewentualnych interakcjach substancji aktywnej z alkoholem. Najprawdopodobniej oznacza to, że nie powoduje on działań niepożądanych w połączeniu z lekiem, ale zawsze może się zdarzyć, że wystąpi nietolerancja trunku.

Ogólnie warto odczekać około tydzień, zanim zacznie Pani spożywać alkohol, ponieważ może on osłabiać organizm i w efekcie leczenie będzie mniej skuteczne.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-a-alkohol

https://portal.abczdrowie.pl/czy-alkohol-wplywa-na-zatykanie-tetnic

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.