Czy powinnam powtórzyć test ciążowy?

Witam a więc 9.07.18 miałam miesiączke która trwała 5 dni. I teraz moje pytanie czy jak 20.07 współżylam chwilę bez zabezpieczenia mogłam zajść w ciążę??? 5.08.18 miałam dostać okres ale go nie ma dziś o 17:00 zrobiłam test wybik negatywny a okresu nadal brak czy mimo wszystko powtórzyć test za parę dni jak okresu nie będzie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Tak. Polecam powtórzyć test, jeżeli okres będzie się znacząco spóźniał. Psychika często wpływa na wydłużenie terminu okresu o kilka dni, ale możliwość bycia w ciąży jak najbardziej istnieje.